Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü

Birimin Görevleri

Genel Tanıtım:
 
Spor Şube Müdürlüğü, Kocaeli  Üniversitesi öğrencilerinin ders dışında kalan zamanlarının değerlendirilmesi, beden ve ruh sağlığının korunması ve dengeli gelişmelerine yardımcı olunması amacıyla spor etkinliklerini organize etmekle görevlidir.
   Üniversitemiz tesislerinden ve etkinlik organizasyonlarından tüm üniversite mensuplarımız, akademik ve idari personel, öğrencilerimiz ve aileleri en uygun şartlarda yararlanabilmektedirler. Spor ile ilgilenen personelimiz ve öğrencilerimiz 50’nin üzerinde branşta kendilerini geliştirebilme ve destek alma imkanına sahiptir.
Misyonumuz:
   Sağlıklı yaşam ve spor kültürü oluşturmak için öğrencilerimiz ve tüm üniversite mensuplarını bilgilendiriyor ve biraraya getiriyoruz.
Vizyonumuz:
   Üniversitemizde Serbest Zaman (Rekreasyon) ve Spor etkinliklerinin geliştirilmesi, katılımın sağlanması için;
Farklı spor branşlarında programlar sunmak,
Sağlıklı Yaşam kültürüne destek olmak,
Sağlıklı, güvenli, ulaşılabilir tesisler ve malzemeler sağlamak,
Üniversiteli olma bilincine katkı veren organizasyonlar yapmak,
Üniversiteler arası yarışmalarda üniversitemizi en üst seviyede temsil etmek
 
Üniversitelerarası Spor Karşılaşmaları:
 
Üniversite Sporları Federasyonu’nun düzenlediği spor yarışmalarında, müdürlüğümüzün yönetiminde, sporcuları öğrencilerimiz arasından seçilen Kadın ve Erkek Spor Takımları ile 30 yakın branşta temsil edilirken Üniversitemiz 2010 yılında En Çok Madalya Kazanan Üniversite ünvanını elde etmiştir. Her yıl milli sporcularımızında yer aldığı takımlarımız önemli başarılara imza atmaya devam etmektedirler.
 
Tesislerimiz:
 
   Tesislerimiz Beden eğitimi uygulama programı ve rekreasyonel programlar için ortak kullanılmaktadır.
Umuttepe yerleşkesinde 1 adet 2000 kişilik arena , 3 adet uygulama salonu , 2 fitness merkezi , 2 dans okulu ve atölye salonları bulunan 10300 m2 kapalı alana sahip Gazanfer Bilge Spor Salonumuz mevcuttur.
   Aynı yerleşkede 3 adet basketbol,4 adet voleybol ve 4 adet tenis kortu bulunan 600 m2 üzerine kurulu açık spor tesisleri bulunmaktadr.
   Umuttepe kapalı yüzme havuzu 3415 m2 üzerine kurulu 1 adet yarı olimpik ve 1 adet uygulama havuzu, 265 kişi seyirci kapasitesi, 2 sauna ve 1 fitness salonu ile hizmet vermektedir.
 
Rekreatif Etkinlikler:
 
Kampüs Rekreasyonu çerçevesinde, her yıl 40’ın üzerinde Fakülte ve Okulun, 750’ye yakın sporcunun katıldığı rekreatif Basketbol, Voleybol, Satranç, Masa Tenisi gibi branşlarda turnuvalar düzenlenmektedir. Kampüs dışı etkinliklerde Kış ve Yaz Kampları yapılırken farklı bölgelerde Dağcılık, Kanyoning, Rafting, Rüzgarsörfü gibi çeşitli spor etkinlikleri gerçekleştirilmektedir. Bahar Şenliklerinde Spor Kulüplerimizin hazırlıkları ile etkinliklere destek verilmektedir.

Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü

Resim Ad Soyad Ünvan Görev E-Posta Tel


Bilgin Gürel KARSLI


Şube Müdürü


303 37 01


Hüseyin ŞAHİN
303 37 11


Sibel AYDOĞDU


Hemşire


303 37 18


Nermin HAYMANALI
303 37 02


Bekir KAYA
303 37 04
Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors